Andrej Kolář

 

Jako kluk a student jsem byl silně zasažen hudbou a hrou na klavír. Díky mému rebelství a nechuti k drilu jsem se nestal klavíristou. Později jsem propadl rytmu a začal jsem hrát na darbuku a různé další rytmické nástroje, což jsem si užil s několika kapelami (Zdeněk Hrášek, Michal Hromek, Nerez) a divadly (Recitační skupina Vpřed, Divadlo sklep). Měl jsem a mám rád tanec (hlavně ten volný bez partnerky). Navzdory mým uměleckým sklonům jsem vystudoval ČVUT a velmi dlouho jsem hleděl na svět výhradně přes racionálno a věřil jsem výhradně rozumu. To, že rozum a vědecký pohled na život není jediným a všemocným nástrojem pro cestu životem, jsem pochopil při krizi svého prvního manželství a začal jsem se více zajímat o duchovno a osobní rozvoj. Na své další pouti jsem se více přiblížil k malým dětem a k osudům rodin s malými dětmi. To, jakým způsobem děti nahlíží na svět, jak reagují na své okolí a jak přijímají i těžší osudy svých rodičů, mne stále udivuje a inspiruje. Myslím, že se my dospělí máme od nich co učit. Pochopil jsem, že hodně lidí se těžce vyrovnává se svou životní poutí. Všichni lidé chtějí být šťastní a je to i jejich základní potřeba a právo. Rád bych i nadále vykonával povolání spojená s otevřenou a blízkou komunikací s lidmi. Nabízím jim svůj talent a autentické zkušenosti pro jejich cestu životem.

 

K masážím jsem se dostal až během otcovské dovolené a zásadním způsobem mne ovlivnil dvouletý výcvik Rebalancing masáží, který nebyl jenom o masážích, ale i o poznání sama sebe a mnoha dalších aspektech „duchovní cesty“. Dále mne ovlivnil i roční sebepoznávací výcvik rodinných konstelací, kurz reflexních masáží a kurz Aqua-wellness (relaxační techniky ve vodě), kurzy tantrických masáží (Tantra Intensive a Vaginální mapování) u Richarda Vojíka a Denisy Palečkové a mnoho dalších seminářů osobního rozvoje.

Až později mi došlo, že se masáže staly přirozeným důsledkem mých talentů a že můj cit v rukou a v prstech, který jsem uplatnil při provozování hudby, mi umožňuje beze slov pomáhat a předávat i prostřednictvím citlivých dotyků léčivou energii.

Kromě masáží stále aktivně provozuji bubnování na djembe a darbuku (workshopy pro děti i dospělé, happeningy, vernisáže, hudba k tanci, skupina LAŠ, hostování v jiných souborech), příležitostné improvizace na klavír, zajímám se o smíšené a „mužské kruhy“ a občas je i organizuji a nabízím osobní konzultace a prožitkové techniky ve vodě. Poslední dobou jsem se dostal i k práci s „postiženými“ spoluobčany jako osobní asistent a musím říci, že mne jejich způsob života v mnohém inspiruje a ukazuje mi, jak někdy malicherné jsou starosti nás „zdravých“ lidí. Velmi podporuji a sám nabízím „Free Hugs for peace and love“ – „Objímání pro mír a lásku“ pro podporu většího přiblížení se lidí jeden k druhému a jejich vzájemné lásce a míru mezi lidmi různých kultur, barvy pleti a vyznání.

Dále nabízím semináře osobního rozvoje (Otevírání srdce a hledání lásky k sobě a k jiným, Základy celostních masáží, …) a další aktivity, které můžete nalézt na mém webu www.simkara.cz.

co nabízíme  |  náš tým  |  reference  |  fotogalerie  |  blog  |   ceník  |   kontakty