Vědomá práce s tělem

Antistresová masáž hlavy a šíje

Indická masáž hlavy a šíje uvolňuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni, a vede k maximální relaxaci. Při této masáži se pracuje s hlavou a šíjí, tedy s částmi těla, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které zapříčiňuje spoustu dalších problémů. V Indii se tato masáž běžně praktikuje již od útlého věku.

Dopřejte si příjemný relaxační zážitek, spojený s uvolněním krční páteře a ramenních svalů.

Průběh masáže:
Antistresová masáž hlavy má dvě části. První část masáže probíhá na židli, kde se masérka či masér věnuje šíji, hlavě a vlasům. Poté se pokračuje na lehátku šíjí a zakončuje se masáží obličeje.

Masáž celého těla

Celková relaxační masáž je zaměřená na zharmonizování a uvolnění celého těla a jeho energetického systému. Zahrnuje masáž zad, nohou, hýždí, dekoltu a rukou. Pomáhá odstraňovat bolest, vyplavuje z těla toxiny, zlepšuje prokrvení pokožky i svalů a uvolňuje ztuhlé oblasti. Vede ke zlepšení funkce lymfatického systému a snížení svalové únavy. Celková masáž má velký vliv na centrální nervový systém, který zpětně ovlivňuje vnitřní tkáně a orgány, a tím blahodárně působí na celý organismus.

Přijďte si odpočinout a načerpat novou energii.

Průběh masáže:
Tato masáž je sportovní a regenerační. Po celou dobu masáže ležíte na masážním lehátku, kde se masér či masérka věnuje Vašim zádům, hýždím, nohám, dekoltu a rukám.

Masáž zad a šíje

Masáž zad a šíje kombinuje pozitivní účinky obou samostatných masáží a přináší tak dvojitou úlevu naráz. Pokud je prováděna pravidelně, slouží jako prevence mnoha problémů s hybností a bolestmi zad, které postihují především osoby vykonávající sedavé zaměstnání.

Dopřejte svým zádům a šíji blahodárný pocit uvolnění a relaxace.

Průběh masáže:
Masáž probíhá na masážním lehátku. Použité masážní techniky jsou přizpůsobeny stavu svalstva na zádech.

Breussova masáž zad

Breussova masáž je velmi jemná, ale účinná metoda, která působí blahodárně na nervový systém a pohybový aparát v oblasti páteře. Jemné tahy spolehlivě a přitom bezpečně uvolňují meziobratlové ploténky a nenásilně rovnají páteřní obratle do správných pozic. Tím lze rychle ulevit od bolesti způsobené tlakem na míšní nervy, které vystupují z páteře kolem obratlů do těla. Mnohé problémy s páteří, jako například bolesti meziobratlových plotének, ústřel ad., se dají zcela lehce, bez rizika a s dobrou prognózou touto masáží zmírnit či zcela vyléčit, pokud je masáž prováděna v pravidelných intervalech a je podpořena následným posílením svalů problematických partií. Vlastní masážní tahy jsou velmi příjemné a uvolňující, takže masáž zpravidla vede k hluboké relaxaci. Při masáži se využívá účinků léčivého třezalkového (svatojánského) oleje, hedvábného papíru a speciálních hmatů tak, že se olej zapracuje do nejhlubších vrstev svalstva až k obratlům a ploténkám.

Pokud hledáte jemnou úlevu od bolesti, Breussova masáž je ideální volbou.

Průběh masáže:
Nejdříve Vám masér či masérka promasíruje a zahřeje záda, poté pokračuje jemnými, ale pevnými tahy, které se provádějí s třezalkovým olejem, podél páteře. Ke konci masáže se na páteř položí hedvábný papír, který se potře třezalkovým olejem a skrze tahy rukou dochází k prohřátí a proniknutí oleje do svalů.

Reflexní masáž plosek nohou

Reflexní masáž plosek nohou podporuje funkci orgánů, pomáhá odstranit stres, uvolňuje celé tělo a dodává energii. Může být velmi účinnou metodou prevence, obzvláště problémů vyvolaných chybnou funkcí vnitřních orgánů či nerovnováhou v těle. Doporučuje se k odblokování krční páteře, při bolestech hlavy, zad, plotének a kloubů, při skolióze, na potlačení zánětů, k povzbuzení imunitního systému, při alergiích; rovněž napomáhá detoxikaci těla a slouží jako podpora lymfatické drenáže.

Ideální k rozproudění energetických drah a hlubokému uvolnění celého těla.

Průběh masáže:
Masáž probíhá na lehátku v poloze na zádech. Po celou dobu se masér či masérka věnuje ploskám Vašich nohou, přičemž intenzita masáže je přizpůsobena Vašim potřebám.

Masáž pro těhotné

Těhotenská masáž pomáhá tělu matky se přizpůsobit změnám, které v něm probíhají, a odstraňuje únavu a stres. Usnadňuje průběh těhotenství i porodu a blahodárně působí na zdraví plodu i maminky. Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a pocity nevolnosti, zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů zejména v namáhané oblasti zad. Snižuje stres a napětí a prospívá toku kyslíku a živin k dítěti. Celkově harmonizuje psychiku a pohodu budoucí maminky a pomáhá i miminku.

Pro pohodovější průběh těhotenství a porodu.

Průběh masáže:
Masáž je vždy přizpůsobena Vašim potřebám, můžete ji absolvovat vsedě či vleže. Vleže se vypomáhá polštářky pro lepší komfort a masáž je zaměřena spíše na záda a nohy. Vsedě se může masér či masérka věnovat také masáži obličeje.

Masáže dětí a kojenců


(pro maminky s dětmi)

„Maminko! Dotýkej se mě a hlaď mě! Dej mi procítit a prožít celou svou lásku a něhu. Budu pak celé s tebou. Dám ti svůj smích, otevřu ti své srdce. Povím ti, co mám rádo i co mě trápí. Ucítíš, co cítím já. Budu tě milovat a tvou lásku ti opětovat. Budeme i beze slov vědět, kdo jsi ty a kdo jsem já.“ (z knížky Jany Hašplové Masáže dětí a kojenců)


Dotek – základní lidská potřeba
Dotek patří k nejzákladnějším lidským potřebám, s jeho pomocí už od narození poznáváme svět a má pro nás, stejně jako pro mnohé další živočichy, zásadní životní význam. Dotek nám dává pocit důvěry, lásky, empatie a jistoty a je nezbytný pro zdravý vývoj jedince. Také nám přináší úlevu, pocit radosti a štěstí a naplňuje nás novou životní energií a vitalitou.
V celé řadě národů patří masáž dítěte k základním dovednostem matky a toto umění se předává z pokolení na pokolení. Dotek je možné využít k uvolnění a navození pocitu pohody jak u dětí, které masáž přijímají, tak u dávajících. Masáž dítěte může také přispět k celkovému zlepšení a prohloubení rodinných vztahů a ke zvýšení schopnosti empatie skrze neverbální kontakt.

Průběh masáže:
Masáž kombinuje tři masážní techniky – uvolňující tahy tradiční indické masáže, povzbuzující tahy švédské masáže a reflexní masáž chodidel. Důležitější než samotná technika masáže je schopnost naladění se, zaměření vědomé pozornosti směrem k dítěti a intuitivní přizpůsobení průběhu masáže jeho potřebám.

Prostřednictvím masáže navazujeme s dítětem intenzivní komunikaci, i když se odehrává beze slov. Dech, pohled, pohyb těla, mimika obličeje – tím vším k nám dítě promlouvá a je jen na nás, jak jeho řeč dokážeme číst.

Díky pravidelným masážím zaznamenáme pozitivní změny nejen u dítěte, ale i na sobě samých. Naučíme se mj. relaxovat, soustředit se, budeme klidnější a vyrovnanější.

Masáž dětí také významně přispívá k:
• odbourání poporodního traumatu
• prohloubení vztahu matky a dítěte
• intenzivní podpoře rozvoje jemné motoriky
• harmonizaci procesů v těle dítěte
• rovnováze pohybového aparátu
• podpoře imunitního systému
• celkovému zklidnění

co nabízíme  |  náš tým  |  reference  |  fotogalerie  |  blog  |   ceník  |   kontakty